- 0536 344 60 36

PREFABRİK YAPININ AVANTAJLARI VE FAYDALARI

 

Yapımı Pratik ve Hızlıdır:

Prefabrik evlerin yapımı evin büyüklüğüne göre değişse de genel hatları ve ortalama büyüklükleri ile bir prefabrik yapı temel betonunu atılıp yapımı hazır duruma geldikten sonra 1-2 hafta içinde tamamen bitirilmiş olmaktadır.

Modüler Yapılardır:

Prefabrik evlerin tüm parçaları fabrikalarda üretilir. Kaynak ve monte işlemleri ile birbirine kenetlenir. Yani eviniz parçaların birleştirilmesi ile oluşur. Bunun size avantajı ne olabilirki derseniz istediğiniz bölümü sökülebilir. Başka yere monte ettirebilirsiniz. İstediğiniz an kat çıkartabilir ya da söktürebilirsiniz. Yani isteğe göre her daim evinizi değiştirebilirsiniz.

Estetik ve Kullanışlıdır:

Temizliği kolaydır. Bir parçasına hasar geldiği takdirde komple bir yamacı değil sadece hasar gören parçayı tamir ettirirsiniz.

Nakledilebilir Olması Büyük Avantajdır:

Evinizin tüm parçaları sökülerek kullanılabilecek durumdaki parçaları ile tekrar başka bir yere yapabilirsiniz.

Depreme Dayanıklıdır:

Prefabrik yapılar saç iskelet sac iskelet üzerine monte edildiği için depreme daha dayanıklıdır. Betonarme yapılar sallantıda çatlar ve yıkılır fakat prefabrik yapılar esnektir. Uzmanlar can güvenliği açısından kaliteli malzeme kullanımı ile birlikte iyi bir sac iskelet ile yapılan prefabriklerin depremde normal binalardan çok daha güvenli olduğunu söylemektedir.

Isınma Sorunu Yoktur:

Genel itibari ile prefabrik evlerin avantajları arasında en çok sorulan sorudur. Betonun sıcak olması fikri toplumumuzda yerleşik bir fikir fakat prefabrik evlerimiz çift tuğlalı yapılara göre bile daha yalıtımlıdır.

Konforludur:

Normal yapılara nazaran daha esnek projeler kullanılabildiği için daha konforludurlar.

Ekonomiktir:

Prefabrik yapılar bütün yapı çeşitlerini ele aldığımızda anahtar teslim haline göre hesaplandığında her zaman daha ekonomiktir ve sürprizlerle karşılaşmazsınız

Işıklar Medya